بارداری در خوکچه هندی

 

 

بارداری در خوکچه هندی:

 

قبل از اینکه در مورد مراحل بارداری خوکچه هندی صحبت کنیم، بیایید مطمئن شویم که خوکچه هندی شما باردار است. اگر اوباردار بود، پس باید بدانید چه کاریرا انجام دهید.

 

با این حال، اگر هنوز در حال تصمیم گیری در مورد اینکه آیا او را پرورش دهید، هستید، به توصیه ما برای عدم پرورش او توجه کنید.

 

·          شما باید برای رسیدگی به بستر نوزادان آماده باشید و به یاد داشته باشید که نوزادان نر می توانند مادران خود را در سه هفتگی باردار کنند. به علاوه، برادران باید از هم جدا شوند تا با یکدیگر دعوا نکنند.

 

قبل از پرورش خوکچه هندی خود دو بار فکر کنید! اگر می خواهید خوکچه خود را پرورش دهید، مطمئن باشید که او به اندازه کافی بزرگ شده است، زیرا زمانی که آنها بزرگتر از حدود شش ماه هستند، استخوان های لگنشان خیلی نزدیک به هم رشد می کنند تا امکان زایمان آسان را فراهم کنند. اگر خطرات را می دانید و می پذیرید، برای آشنایی با مراحل بارداری به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 

قوانین جفت گیری:

 

قبل از بارداری،  نروماده باید جفت گیری کنند. نر برای ماده یک نمایش مردانه به اجرا میگذارد، غرّش می کند، در مقابل او ایستاده و با سر پایین به او نزدیک می شود. اگر زن پذیرای پیشنهاد او باشد، با جیغ های بلند نشان می دهد که او را پذیرفته است. اگر او حالت روحی مناسب نداشته باشد یا اگر در فحلی نباشد، ممکن است او را گاز بگیرد یا به او ضربه بزند. اگر نر اصرار کند، با ادرار کردن روی او شور و شوق او را کم می کند!

 

باردار بودن خوکچه:

 

چگونه می توان تشخیص داد که خوکچه باردار شده است؟بهترین زمان تشخیص ممکن است زمانی باشد که آنها جفت گیری را متوقف کنند و هر دو ساکت شوند. شما باید خوکچه را زیر نظر بگیرید، زیرا واقعاً در چند هفته اول هیچ تفاوتی در ظاهر او مشاهده نخواهید کرد.اگر مشکوک هستید که جفت گیری کرده است، برای محافظت از جنین‌ها، او را بدون حمایت از باسن بلند نکنید.

 

یونجه آلفا آلفادر مقابل تیموتی :

 

به محض اینکه شک کردید که جفت گیری با موفقیت بوده است، باید یونجه معمولی تیموتی را با یونجهآلفا آلفا جایگزین کنید. یونجه آلفا آلفادارای کلسیم و پروتئین اضافی است که به هر دوی آنها بسیار نیاز دارد. این مواد مغذی او و جنین را تغذیه می کند و همچنین از ریزش مو جلوگیری می کند. او همچنین به ویتامین C 70 روز بارداری خواهد بود.

 

مراحل میانی بارداری:

 

بارداری خوکچه هندی حدود 9 یا 10 هفته طول می کشد. در حالی که خوکچه شما ممکن است از یک تا شش  یا حتی بیشتر توله داشته باشد، میانگین اندازه بستر 3 است.

 

یک واقعیت جالب - بیشترین تعداد توله ای که یک خوکچه به دنیا آورده 14 عدد بوده است!

 

خوکچه خود را هر هفته وزن کنید تا مطمئن شویدبا سرعت منظم وزن اضافه می کند. با این حال از تغذیه بیش از حد به او خودداری کنید، زیرا زمانی که او به مراحل آخر بارداری نزدیک میشود، اگر چربی اضافی داشته باشد، زایمان او مشکل خواهد بود. او را از ورزش فقط به این دلیل که باردار است منع نکنید. او به ورزش نیاز دارد تا وزنش را پایین نگه دارد و قدرتش را بالا ببرد. مانند قبل، شما باید او را فقط در صورت لزوم و فقط با حمایت کامل از باسن بلند کنید.

 

زمانی که او به هفته هفتم بارداری برسد، نوزادان حدود نیمی از وزن کل بدن او را تشکیل می دهند. شما می توانید حرکت نوزادان را در زیر پوست او ببینید.

 

هفته هفتم به بعد:

 

هنگامی که او هفته هفتم را پشت سر گذاشت، شما به راحتی می توانید حرکات نوزاد را ببینید و حتی می توانید با لمس ملایم نوزادان را تشخیص دهید. اگر زیر شکم او را چند سانتی متر جلوتر از مقعد لمس کنید، می توانید احساس کنید که استخوان های لگن از هم جدا شده اند. زمانی که آنها به اندازه یک تا دو انگشت از هم فاصله داشته باشند، تا تولد زمان زیادی نمانده است.

 

همچنین باید محیطی عاری از تنش برای خوکچه فراهم کنید. اگر به نظر می رسد خوکچه هندی نر یا دیگر خوکچه هندی ها اعصاب او را خراب می کنند، آنها را به قفس دیگری منتقل کنید.توجه کنید که او باید در محیط خودش باشد تا در محیطی اشنا باقی بماند و دیگران را باید جابجا کنید. کاهش استرس باعث سهولت بارداری و زایمان او می شود. خوکچه ها معمولاً لانه نمی سازند، بنابراین بستر نرم در قفس فراهم کنید. پشم گوسفند قطبی بسیار مطلوب است.

 

سموم و کتوز:

 

مراقب علائم بیماری در دوران بارداری خوکچه خود باشید. اگر جنین‌ها انرژی بیشتری از آنچه مادرمیتواند تامین کند، مصرف کنند، مادر در معرض خطر سموم است. اگر خیلی چاق است و خیلی کم حرکت می کند، باید او را با دقت تماشا کنید. اگر بدن او در حال متابولیسم (سوختن)چربی باشد، کتون تولید می کند که می توانیدآن را با نوارهایی برای ادرار اندازه گیری کنید .حتما با یک دامپزشک در ارتباط باشید.

 

زایمان و تولد:

 

بیشتر خوکچه های هندی در ساعات روز زایمان می کنند. او در هنگام زایمان فریاد می زند و تولد یک توله حدود پنج دقیقه طول می کشد. هر توله کیسه آمنیوتیک مخصوص به خود را دارد و معمولاً مادر آن را برمی دارد و می خورد. اگر متوجه شدیدکه توله ای کیسه روی صورتش باقی مانده است، با ناخن انگشت خود غشاء را پاره کنید. اگر زایمان خیلی بیشتر از 20 دقیقه طول بکشد، ممکن است به مراقبت های پزشکی اورژانسی نیاز داشته باشد. وقتی همه نوزادان به دنیا می آیند، جفت دفع میشود و مادر نیز آن را می خورد.

 

توله ها کاملاً پشمالو خواهند بود و چشمانشان باز است. آنها  ظرف چند ساعت پس از تولد غذای جامد میخورند.

 

بعد از زایمان:

مادر تا چند روز پس از زایمان در خطر برخی از عوارض پزشکی قرار دارد، بنابراین مراقب او باشید. دو یا سه هفته طول می کشد تا توله ها از شیر گرفته شوند، و به یاد داشته باشید که نوزادان نر باید حداکثر تا سه هفتگی از مادر جدا شوند. در غیر این صورت، خطر شروع یک چرخه کاملاً جدید بارداری را دارید!